Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Logo Akademii Morskiej: czerwony gryf w złotej koronie, z żółtym dziobem, zwrócony w prawo
Logo CTTM

Aktualności

19.07.2021

Europejskie ekosystemy innowacji - 90 mln euro na projekty dotyczące zrównoważonego ekosystemu innowacji w Unii Europejskiej

Europejskie ekosystemy innowacji (EIE) to nowość w programie Horyzont Europa 2021-2027. Jeden z trzech obszarów filaru Innowacyjna Europa powstał w celu stworzenia podstaw dla zrównoważonego, solidnego i zintegrowanego europejskiego ekosystemu innowacji. Jego głównym celem jest wspieranie rozwoju firm i pobudzanie innowacji, które będą w stanie sprostać ważnym wyzwaniom.
02.07.2021

Europejska Rada Innowacji uruchomiła Women Leadership Programme

Aby wspierać rolę kobiet w innowacjach i technologii, Europejska Rada Innowacji (EIC) stworzyła program rozwoju umiejętności i tworzenia sieci dla przedsiębiorczyń i badaczek – Women Leadership Programme (WLP). Program ma na celu wyrównanie szans kobiet w branży deep tech.
17.06.2021

Kredytowe ABC dla MŚP - nowy kurs Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Uruchomienie działalności gospodarczej i jej prowadzenie niekiedy wymaga od początkującego przedsiębiorcy skorzystania z kapitału pochodzącego ze źródeł zewnętrznych.
15.06.2021

Własność intelektualna w Twojej firmie - Urząd Patentowy RP rozpoczął nabór

Unia Europejska dofinansuje usługę UPRP od 90 do 95%. Polega ona na opracowaniu raportu zawierającego rekomendacje „szyte na miarę” dotyczące ochrony własności intelektualnej w przedsiębiorstwie oraz wskazaniu korzyści, jakie dzięki tej ochronie można osiągnąć w rozwijaniu działalności biznesowej.
11.06.2021

Trwa konkurs na inkubację start-upów Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT

Konkurs na inkubację skierowany jest do firm prowadzących działalność gospodarczą nie dłużej niż 2 lata i dotyczy usługi inkubacji, która wiąże się m.in. z nieodpłatnym udostępnieniem pomieszczeń biurowych lub stanowiska pracy wraz z wyposażeniem oraz możliwością korzystania z bezpłatnych usług szkoleniowo-doradczych.
02.06.2021

Własność intelektualna. Chroń. Komercjalizuj. Zarabiaj - webinarium

Poznański Park Naukowo-Technologiczny zaprasza 29 czerwca na bezpłatne webinarium.
19.05.2021

Kurs: Jak założyć własną firmę?

4-godzinny, zdalny i bezpłatny kurs Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
17.05.2021

Wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych w pilotażowych działaniach związanych z transformacją w kierunku Przemysłu 4.0.

Konkurs Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w celu przygotowania małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych do wdrożenia kompleksowej transformacji w kierunku Przemysłu 4.0 oraz wdrożenia wybranych obszarów działań w zakresie cyfryzacji, automatyzacji lub robotyzacji. Uczelnie mogą opracować mapę drogową takich zmian, świadczyć usługi doradcze związane z wdrożeniem oraz sprzedać lub oddać do używania WNiP (patenty, licencje, know-how).
06.05.2021

Własność intelektualna i potencjał B+R+I w firmie -  wsparcie bezpłatne lub dotowane z UE

Polskie przedsiębiorstwa mają liczne możliwości uzyskania profesjonalnego wsparcia w identyfikacji i zarządzaniu własnością intelektualną lub potencjałem B+R powstającymi w firmie. Doradztwo jest albo całkowicie bezpłatne, albo dotowane ze środków Unii Europejskiej w dużej mierze. Zapoznaj się z naszym materiałem.
29.04.2021

Webinarium Funkcjonowanie akademickich CTT w Stanach Zjednoczonych: organizacja pracy, dobre praktyki

W webinarium organizowanym 13 maja udział wezmą przedstawiciele centrów transferu technologii na MIT, University of Toledo oraz Vanderbilt University.

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę